Odzyskiwanie danych - IOS oraz Android

Nie da się ukryć, że żyjemy szybko. W tym ciągłym pędzie, nie sposób jest uniknąć sytuacji zagubienia telefonu. To urządzenie z kolei jest nam niezbędne do codziennego funkcjonowania, bowiem pełni ono funkcje już nie tylko łącznika, alei nośnika danych.

Utrata telefonu, staje się tym bardziej bolesna, gdy nie miał on wartości jedynie materialnej, ale i sentymentalnej. W razie kradzieży, zagubienia smartfona tracimy wszystkie ważne dla nas pliki, począwszy od rodzinnych zdjęć, przez nagrania, aż po projekty oraz ważne kontakty. Na szczęście, producenci zdają sobie z powagi sytuacji, starając się zapewnić możliwie jak największe bezpieczeństwo danych. Co ciekawe, metod zabezpieczających dane jest bardzo wiele, a ich dobór w dużej mierze zależy od systemu operacyjnego na którym opiera się smartfon.

Podstawowym narzędziem zabezpieczającym dane na telefonie, są bez wątpienia hasła oraz kody dostępu. Chcąc zacząć tworzyć barierę ochronną dla telefonu, warto na pierwszym miejscy zająć się właśnie nimi. Jeśli telefon został utracony, natychmiast należy zmienić wszystkie hasła wszystkich aktywnych zalogować, czy to na koncie Google lub czy też Apple. W przypadkach gdy korzystamy z usług banku internetowego, niezwłocznie należy poinformować tą instytucję o utracie telefonu. W ten sposób zabezpieczymy nie tylko dane, ale także własne finanse.

Kolejnym sposobem na to, by żadna osoba trzecia nie dostała się do poufnych informacji jest zdalna blokada telefonu. Jest to najbardziej rozsądne wyjście z sytuacji. Jeśli powiem, telefon został zagubiony, trafił w ręce uczciwego znalazcy to za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji, będzie mógł on skontaktować się z właścicielem urządzenia. Gdy smartfon został jednak skradziony, za sprawą blokady stanie się on zwyczajnie bezużyteczny. Równie pomocna, co automatyczna blokada może okazać się zlokalizowanie telefonu za pomocą aplikacji. Taką funkcję znaleźć można zarówno w systemie IOS, jak i na Androidzie. Poszczególne opcje, co prawda różnią się od siebie choćby interfejsem, jednak obie są niezawodne w namierzaniu zguby!

Story Page