Skradziony telefon – co robić?

We współczesnym świecie mamy różne niebezpieczeństwa, które się nas tyczą. Wśród nich są między innymi kradzieże. Nie da się przed nimi skutecznie chronić. Złodzieje tak naprawdę mogą pojawiać się praktycznie wszędzie. Najtrudniej nam będzie walczyć o nasze pieniądze. Gdy chodzi o portfele zdarza się, że dokumenty wrócą do nas.

Jeśli tracimy telefon będziemy mogli również stracić swoją prywatność i ważne dane. Obecnie na szczęście mamy takie sposoby, że można się jakoś przed tym chronić.

PIERWSZE KROKI Na początek trzeba sprawdzić czy telefon rzeczywiście jest skradziony, czy przypadkiem gdzieś u rodziny czy znajomych nie został. Warto się w tym względzie upewnić jak sytuacja wygląda. Jeśli będziemy już mogli się upewnić, że nie ma go przy nas i został skradziony to będzie można starać się zabezpieczyć swoje dane. Obecnie praktycznie na telefonach komórkowych mamy wszystkie ważne dane takiej jak zdjęcia, filmy, kontakty czy rozmowy i notatki. Jest to miejsce, z którego dostajemy się do maila, na konto bankowe i dla złodzieja będzie to łakomy kąsek.

Jeśli chcemy zabezpieczyć dane można zablokować swoje urządzenie przez inny sprzęt z takim samym systemem. Mamy specjalne rozwiązania, dzięki którym będzie można ustanowić hasło nawet, jeśli będziemy daleko od swojego sprzętu. Jeśli boimy się, że nasze dane i tak będą przez kogoś użyte będzie można także zdecydować się na jakieś rozwiązanie, w ramach którego dane będą wymazane z pamięci telefonu i wszystkie znajdujące się tam informacje będą usuwane w momencie, gdy nasz telefon połączy się z internetem. Jak to zrobić? Przez ustawienie Wymaż w menadżerze urządzeń systemu Android.

CO ROBIĆ DALEJ? Oczywiście o kradzieży należy też będzie poinformować policję. Warto próbować lokalizacji telefonu przez system Android. Lokalizacja jest możliwa z aplikacji albo przeglądarki. Należy wybrać własne konto Google, by sprawdzić przybliżoną lokalizację. Takie możliwości istnieją w momencie, gdy mamy włączoną funkcję GPS, można ją włączyć zdalnie. Trzeba jednak również mieć włączone połączenie z internetem.

Story Page