Jak namierzyć telefon i nie dać się oszukać naciągaczom?

Wiele osób musi przyznać, że chętnie skorzystałoby z usługi polegającej na namierzeniu telefonu komórkowego. Osoby te niejednokrotnie mają jednak poważne wątpliwości z nią związane. Ich obawy wiążą się przede wszystkim z ryzykiem stania się ofiarami oszustwa i nie można nie zgodzić się z tym, że nie są to wcale obawy bezpodstawne, nieuczciwi usługodawcy nie mają bowiem skrupułów wówczas, gdy można skorzystać z ludzkiej naiwności.

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że każda próba namierzenia telefonu jest skazana na niepowodzenie, jeśli tylko będziemy pamiętać o podstawowych środkach ostrożności. Jedna z podstawowych zasad mówi o tym, aby czytać regulaminy znajdujące się na stronach www, bardzo rzadko mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której uczciwa firma nie decyduje się na ich zamieszczanie. Sama treść regulaminu również ma znaczenie, powinien być on bowiem bogaty w szczegółowe informacje na temat transakcji, jaką mamy zawrzeć. Jeśli regulaminu nie ma lub jego forma jest trudna do przyswojenia, prawdopodobieństwo tego, że usługa jest próbą oszustwa jest naprawdę duże.

Regulamin nie jest jednak jedynym wyznacznikiem uczciwości firmy, z którą chcemy nawiązać współpracę. Nie mniej istotne wydaje się to, że na stronie powinny znajdować się jej prawdziwe dane teleadresowe oraz numer REGON. O dużej ostrożności warto też myśleć za każdym razem, gdy usługodawca namawia nas do tego, abyśmy wpisali numer telefonu do formularza online, bardzo często okazuje się bowiem, że jest to prosta forma wyłudzenia pieniędzy.

Zazwyczaj okazuje się, że zgadzamy się w ten sposób na korzystanie z płatnej subskrypcji SMS, o żadnym namierzaniu telefonu nie ma już jednak mowy. Bez względu na podjęte przez nas środki ostrożności, nie powinniśmy wierzyć we wszystkie obietnice padające na stronach www. Mało wiarygodne informacje to prosta droga wiodąca do zdemaskowania oszustów, nie warto więc wierzyć firmom deklarującym, że nawigacja GSM zlokalizuje telefon z dokładnością do kilku metrów albo pozwoli na wykonanie tego kroku nawet, jeśli telefon znajduje się poza zasięgiem sieci GSM.

Story Page